AMD Strela
River Soft

 

„ Дружината на Лајко Сезнајко“ со хуманитарна претстава за малата Нина

„ Дружината на Лајко Сезнајко“ со хуманитарна претстава за малата Нина
Објавено на: 23 Nov 2018

Едукативната детска театарска претстава ,,Дружината на Лајко Сезнајко,, е дел од проектот ,,Животните од фармата,, во реализација на Здружението „Видливост“ во партнерство со НУЦК „Антон Панов“ Струмица, а финансиски поддржан од општина Струмица.

Проектот се реализираше 5 месеци и согласно проектните активности и оддржливост на истиот претставата е поставена на редовниот репертоар при театар „Антон Панов“ Струмица.

 -Целокупниот тим реши дека како луѓе пред се треба да бидеме хумани и во недела на 25 ноември претставата ќе ја одиграме со цел собраните средства од продадените билети да бидат донација за малата Нина.Убедена сум дека Струмица ќе се вклучи во хуманитарната акција и најмалите повторно ќе уживаат во дружба со животните притоа помагајќи да се оствари сонот на едно мало девојче, рече актерката и режисер на претставата Јулија Милкова.

Претставата ќе се одигра во голема сала при НУЦК Антон Панов  в недела во 12 часот, а цената на билетот е од 100 денари.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK