AMD Strela
River Soft

 

Откриени 185 килограми марихуана во викендичка на Суви Лаки

Откриени 185 килограми марихуана во викендичка на Суви Лаки
Објавено на: 28 Nov 2018

Вчера од 19,40 часот до 21,30 часот, во викенд куќа на место викано „Суви Лаки“, атар на општина Берово, сопственост на лицето: М.П (63) од Струмица, а која ја користи и неговиот син М.П.(21) од  Струмица, врз основа на Наредба од Судија на претходна постапка при Основен суд - Берово,  извршен е претрес на дом и помошни простории - при што во помошна просторија (остава-шупа), пронајдена е марихуана спакувана во  18 полиетиленски кеси со маса од околку 185 килограми, соопшти на денешната прес конфереција портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.
По преземените истражни дејствија, во викенд куќата исто така пронајдена е марихуана.

Лицето  М.П (21) од Струмица е лишено од слобода и задржано во СВР Струмица.


СВР Струмица работи на целосно расчистување и документирање на настанот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK