AMD Strela
River Soft

 

Градоначалникот Јаневски им ја честиташе новата година на службите и институциите кои работат постојано

Градоначалникот Јаневски им ја честиташе новата година на службите и институциите кои работат постојано
Објавено на: 01 Jan 2019

Новата 2019 година во првите часови од нејзиниот почеток, градоначалникот Коста Јаневски со неговите соработници, им ја честиташе на вработените кои новогодишната ноќ ја поминаа на своите работни места во Територијалната професионална противпожарна единица, Секторот за внатрешни работи, Фабриката за вода, Брзата помош, Нервното одделение во струмичката болница, Стоматолошката амбуланта и Центарот за управување со кризи и им врачи пригодни подароци. 
Новата година му ја честиташе и на новиот жител на општина Струмица, првото новороденче машко бебе со штедна книшка од 20 илјади денари, посакувајќи му весело и безгрижно детство.
Среќна Нова година им посака и на штитениците во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK