AMD Strela
River Soft

 

Традиционалниот новогодишно-божиќен концерт на струмичките гимназијалци ќе се одржи в петок

Традиционалниот новогодишно-божиќен концерт на струмичките  гимназијалци ќе се одржи в петок
Објавено на: 02 Jan 2019

Традиционалниот празничен и тематски концерт на учениците од СОУ „Јане Сандански“ е закажан в петок, 4 јануари со пчеток во 19 часот на големата сцена во НУЦК „Антон Панов“. Перформансот годинава ќе го носи името „One Way Ticket“.

-Деветтото издание на нашиот новогодишно-божиќен концерт ќе биде во знак на најголемите хитови кои ги полнеле подиумите во минатиот век. Се надевамe дека публиката ќе ужива во заразните диско звуци од ABBA, Bee Gees, Boney M и многу други изведувачи, информираат од струмичката гимназија.

На концертот ќе настапат солисти, инструменталисти, хорски и танчарски групи под менторство на професорите Анита Станковска, Денис Кирчанов и Полина Ашикова.

Средствата од концертот ќе бидат наменети за обезбедување музичка опрема во кабинетот по музика.

Покрaј концертот во 19 часот, поради големиот интерес е закажан уште еден во 21 часот.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK