AMD Strela
River Soft

 

Градоначалникот на Богданци го посети првороденото бебе во новата година

Градоначалникот на Богданци го посети првороденото бебе во новата година
Објавено на: 04 Jan 2019

На гинеколошкото одделение при Општата болница во Гевгелија,среќната мајка Гордана Диванисова од Богданци,на свет го донесе првото новороденче во 2019 година.
Новороденчето е машко бебе,а како што вели мајката тоа и е четврта нејзина рожба.

Среќната родилка Гордана Диванисова денеска ја посети градоначалникот на општина Богданци,Блаже Шапов кој му подари на бебето 10.000 денари и бебешки комплет, а на мајката и ја честиташе рожбата посакувајќи им на двајцата среќна Нова година,многу здравје и бериќет.

Фото и текст:ФБ група Бугдански Бркулеже

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK