AMD Strela

 

Петнаесет годишно девојче загина во сообраќајна несреќа кај Дабиле

Петнаесет годишно девојче загина во сообраќајна несреќа кај Дабиле
Објавено на: 12 Jan 2019

Утрово во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон село Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од село Радово-Струмичко, излетало од патот.

На местото на настанот починала сопатничка на возраст од 15 години од село Радово. Возачот и другата сопатничка Н.С.(20) со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Медицинскиот центар во Струмица за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот се врши од страна на увидна екипа од СВР-Струмица.

Извор:Билтен на МВР

Фото:Архива

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK