AMD Strela
River Soft

 

Во сообраќајката кај Петралинци нема загинати ниту повредени

Во сообраќајката кај Петралинци нема загинати ниту повредени
Објавено на: 01 Feb 2019

Во сообраќајната несреќа која се случи утрово околу 8,30 часот на патот Струмица-Берово,пред влезот во селото Петралицни учествувале камион шлепер и неколку патнички возила.

Нема загинати, ниту повредени, а причинетата материјална штета е констатирана со „европски извештаи за сообраќајни несреќи“, односно учесниците меѓу себе ги размениле извештаите.

Поради несреќата сообраќајот на овој патен правец беше во прекин околу еден час.

Фото:архива

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK