AMD Strela
River Soft

 

Искршен уште еден апарат за игри на среќа во казино во Струмица

Искршен уште еден апарат за игри на среќа во казино во Струмица
Објавено на: 01 Feb 2019

На 31.01.2019 година во 20:00 часот во СВР Струмица, вработен во агенција за обезбедување пријавил дека истиот ден околу 20:00 часот во казино во Струмица О.С од село Банско скршил апарат за игри на среќа, соопштија денес од струмичката полиција.

Минатиот викенд беа пријавени четири случаи на кршење на апарати за игри на среќа во казина во Струмица.

 

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK