AMD Strela
River Soft

 

„Пандевци“ ги завршија подготовките во Турција

„Пандевци“ ги завршија подготовките во Турција
Објавено на: 07 Feb 2019

Екипата на Академија Пандев денес се врати од Анталија, Турција,каде ги реализираше дванаесетдневните подготовки. „Пандевци“синоќа го претрпеа вториот пораз на подготовките од вицешампионот на Грузија, екипата на Торпедо Кутаиси со резултат 3-1. Стрелец на голот за Академија Пандев беше Марио Крстовски.

Од шест одиграни натпревари во Анталија Академија Пандев има биланс од две победи, две нерешени и два порази.

До почетокот на пролетниот дел од ПМФЛ им преостанува уште генералката со Вардар, в недела на спортскиот комплекс „Пандев“ во Струмица.

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK