AMD Strela

 

„Пандевци“ ги завршија подготовките во Турција

„Пандевци“ ги завршија подготовките во Турција
Објавено на: 07 Feb 2019

Екипата на Академија Пандев денес се врати од Анталија, Турција,каде ги реализираше дванаесетдневните подготовки. „Пандевци“синоќа го претрпеа вториот пораз на подготовките од вицешампионот на Грузија, екипата на Торпедо Кутаиси со резултат 3-1. Стрелец на голот за Академија Пандев беше Марио Крстовски.

Од шест одиграни натпревари во Анталија Академија Пандев има биланс од две победи, две нерешени и два порази.

До почетокот на пролетниот дел од ПМФЛ им преостанува уште генералката со Вардар, в недела на спортскиот комплекс „Пандев“ во Струмица.

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK