AMD Strela

 

По физички напад од свекор снаата паднала по скали

По физички напад од свекор снаата паднала по скали
Објавено на: 08 Mar 2019

Вчера во 17 часот во Полициска станица Струмица В.П од село Чанаклија пријавила дека по вербална расправија помеѓу нејзиниот сопруг и нејзиниот свекор од страна на свекорот била физички нападната по што паднала по скали и се здобила со тешки телесни повреди.

А.П (68) од село Чанаклија е лишен од слобода и задржан во Полициска станица Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Соопштение на СВР Струмица

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK