AMD Strela

 

Струмица Џио со нецолесен плен во полуфиналето на купот против Шутова

Струмица Џио со нецолесен плен во полуфиналето на купот против Шутова
Објавено на: 10 Apr 2019

Колку обојкарите на Струмица Џио се блиску до финалето на машкиот обојкарски куп ќе се знае по реванш натправарот со екипата на Шутова во Кичево. Вечерва во првиот полуфинален натпревар струмичани славеа со 3:1, по сетови 25:.21, 25:21,26:28,25:13 

И двете екипи прикажаа квалитетна одбојка, а единствено во четвртиот сет непотребно се создаде тензија, по што натпреварот беше во прекин дваесетина минути при резултат 13:7 за домаќините. Гостите побараа присуство на полицијата и откако таа се појави во салата средбата продолжи.

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK