AMD Strela

 

Џио Струмица поразен со 3:0 во вториот полуфинален натпревар со Вардар во Скопје

Џио Струмица поразен со 3:0 во вториот полуфинален натпревар со Вардар во Скопје
Објавено на: 11 May 2019

Вечерва во Скопје, во Спортскиот центар „Кале“, Вардар ја совлада екипата на Џио Струмица со 3:0 во сетови и со тоа остана во трката за пласман во финалетото на разигрувањето за шампионската титула.

В вторник, во третиот одлучувачки натпревар, актуелниот шампион ќе атакува на победа за пласман во финалето на одбојкарското првенство.

-Третиот и одлучувачки натпревар го играме во вторник на домашен терен во Струмица. Да ја наполниме спортската сала Парк и да де пласираме во финалето!, објави вечерва шампионот на својата фејсбук страница.

Во првата полуфинална средба, што се одигра во Струмица во среда, Џио Струмица победи со 3:1 во сетови.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK