AMD Strela

 

Пронајден труп во водите на езерото„Турија“

Пронајден труп во водите на езерото„Турија“
Објавено на: 05 Aug 2019

Денес околу 18,00 часот, во водите на брана Турија, во резервоар за гориво од товарно моторно возило е пронајден човечки труп.

Трупот по наредба на јавен обвинител е предаден на судска медицина за вршење идентификација и обдукција.

Полициски службеници од СВР Струмица и јавен обвинител продолжуваат со преземање на други истражни мерки и дејствија, за целосно документирање и расчистување на случајот.

Извор:СВР Струмица 

Фото:архива Југоинфо

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK