AMD Strela

 

Џио Струмица не избори пласман во ЦЕВ Челинџ купот

Џио Струмица не избори пласман во ЦЕВ Челинџ купот
Објавено на: 04 Oct 2019

Одбојкарите на Џио Струмица не успееја да обезбедат пласман во ЦЕВ Челинџ купот откако вечерва во решавачкиот натпревар за освојување на првото место на Балканскиот клупски куп што се одржа во салата „Парк“ во Струмица во изминативе три дена забележаа убедлив пораз со 3:0.

Струмичани го освоија второто место, а третото место и припадна на екипата на Приштина Волеј од Косово.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK