AMD Strela

 

Пријавени два физички напади во струмичката полиција

Пријавени два физички напади во струмичката полиција
Објавено на: 08 Oct 2019

 Вчера во 16.30 часот во Полициска станица Струмица, Д.Х.(43) од Струмица пријавила дека околу 14.30 часот во близина на Турските гробишта во Струмица била физички нападната од Д.А. од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 07.10.2019 во 13.55 часот во Полициска станица Струмица, М.М.(29) од село Градашорци, струмичко, пријавил дека околу 12.00 часот во просторија на Шумско стопанство Струмица бил физички нападнат од едно лице.  Полициска станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK