AMD Strela

 

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Доброшинци

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Доброшинци
Објавено на: 06 Jan 2020

Денес околу 13,20 часот на локалниот пат за село Доброшинци кај местото Шапкар, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале автомобил шкода управувана од В.А(63),од село Пиперево и автообил марка „шаран“ управувано од Е.М од селоГрадашорци.

Во незгодата на лице место загинал возачот на шкодата В.А., а возачот на шаранот и сопатникот се здобиле со телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршиле увидна екипа од СВР Струмица и јавен обвинител.

ОД ТППЕ Струмица информираат дека денес во 13:20 часот, со 2 противпожарни возила  и 7 пожарникари интервенирале на сообраќајна несреќа во близина на село Доброшинци.

Со специјални хидраучични алатки починатото лице е извадено од автомобилот, повредените предадени на брза помош.

Истовремено до самото место на несреќата е интервенирано на гасење на суви гранки и трева.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK