AMD Strela

 

Искршени апарати за игри на среќа во казино во Струмица

Искршени апарати за игри на среќа во казино во Струмица
Објавено на: 10 Jan 2020

Вчера во 22.40 часот во Полициската станица Струмица, М.М.(35) од Струмица пријавил дека во 22.00 часот во казино во Струмица бил нарушен јавниот ред и мир од лицето А.К. со кршење на апарат за игри на среќа.

Се преземаат мерки за расчистување и на случајот.

Извор: соопштение на СВР Струмица

Фото:архива

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK