AMD Strela

 

Двајца радовишани фатени при вршење на кражба

Двајца радовишани фатени при вршење на кражба
Објавено на: 19 Mar 2020

Вчера во 16:40 часот, полициски службеници од Полициска станица Радовиш ги лишиле од слобода С.С.(48) и Г.Ј. (61), и двајцата од Радовиш, кои биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба“ во кругот на поранешен рудник „Дамјан“.

Украдените предмети се одземени од лицата, а за настанот бил известен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш.

По документирање на случајот ќе следува поднесок.

Соопштение на СВР-Струмица

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK