AMD Strela

 

Струмичанец тешко повреден во сообраќајка - со тешки повреди пренесен во болница

Струмичанец тешко повреден во сообраќајка - со тешки повреди пренесен во болница
Објавено на: 16 May 2020

На 15.05.2020 во 12.00 часот било пријавено дека во Струмица на бул.„Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Т.(39) од с.Дабиле, струмичко, и патничко возило „рено“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.Д.(45) од с.Добрејци, струмичко.

По незгодата, Г.Д. бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK