AMD Strela

 

Триесет и две годишен струмичанец е првиот заразен од коронавирус

Триесет и две годишен струмичанец е првиот заразен од коронавирус
Објавено на: 20 May 2020

Денес е евидентиран првиот докажано позитивен пациент на Ковид-19 во Струмица, информираа од Центарот за јавно здравје.

Спорд информациите станува збор за триесет и две годишен струмичанец. Тој е во добра здравствена состојба, но пациентот имал многу контакти и не знае каде и од кого се заразил.

Од Центарот за јавно здравје апелираат до граѓаните да не се опуштаат и целосно да се придржуваат до мерките за заштита. 

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK