AMD Strela

 

Култура

Градоначалникот Јаневски се информираше за настаната штета и им вети на граѓаните дека уште утре, доколку дозволат временските услови,…

Повеќе

Според информации од Регионалиот центар за управување со кризи во Струмица силниот дожд кој што врнеше утрово на територијата на општината…

Повеќе

Во два одделни случаи Македонец и Србин се обиделе да извршат криумчарење на 26 мигранти од Сирија, Авганистан, Пакистан и Шри Ланка

Повеќе

Во рамките на глобалната кампања иницирана од Обединетите Нации ,,16 дена активизам против родово базирано насилство’’ денес во хотелот…

Повеќе

„Петнесет денари за килограм, 6 килограми за 100 денари.“ Таква е понудата на доматите во Струмица деновиве, како на пазарите на мало,…

Повеќе

Пријавените поради недоразбирање во врска со устен договор за купопродажба на моторно возило, дошле во дворното место на оштетените,…

Повеќе

Здружението на граѓани Центар за истражување и анализи „НОВУС“ од Струмица го реализираше проектот „Прибирање и обработка на информации…

Повеќе

Водејќи се од принципите за транспарентност, одговорност и демократско владеење, општина Струмица и оваа година, буџетот за 2018 година…

Повеќе

На 26 овој месец пријавениот од село Борисово до продавнца во село Мокриево, со метален синџир го врзал своето куче за задната страна…

Повеќе

Обуката е дел од проектот за програмско јакнење на Здружението НОВУС и остварувањето на Цел 3. „Промовирање и застапување на европски…

Повеќе

На 27.11.2017 година околу 19.30 часот на крстосницата од ул. „Климент Охридски“ со ул. „Братство Единство“ во Струмица се случила…

Повеќе

Во изминативе шест месеци проектниот тим на „НОВУС“ работеше на прибирање на податоци од јавен карактер, а завршниот настан ќе се одржи…

Повеќе

Настанот се случил во селото Мокриево, каде врзаното кученце за автомобилот цимолело и било влечено до изнемоштување по што умрело.…

Повеќе

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер околу 21 часот на локалниот пат Струмица-село Просениково, на новата улица која…

Повеќе

Новинарите и критичарите на дневниот весник „Российская газета“ („Rossiyskaya Gazeta“) го наградија режисерот Горан Тренчовски со Специјална…

Повеќе

На 21.11.2017 година, околу 21.37 часот, на ул.„24 Октомври„ во Струмица, пријавената сакајќи за себе да прибави противправна имотна…

Повеќе

В сабота, 25 ноември 2017 година, се навршуваат, седум години од полицискиот упад во А1 Телевизија.

Повеќе

Оваа свест што ја имаме како влади за нашата историска одговорност е значајна за нашите билатерелани односи, значајна е за евроинтеграциите…

Повеќе

ЗСР „Костреш“ од Богданци, концесионер на браната Палурци, денес изврши порибување со 150 килограми крап. Рибниот подмладок е обезбеден…

Повеќе

Осумдесет и две годишна старица С.Т. денес околу 13,30 часот е прегазена на улица „Борис Поп Димитров“ во Струмица

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK