AMD Strela
River Soft

 

Култура

На 21.10.2017 година околу 20.45 часот на Граничен премин „Богородица“, полициски службеници во содејство со царински службеници, при…

Повеќе

Коста Јаневски од денеска и официјално ја презеде функцијата градоначалник на општина Струмица. По врачувањето на уверението од страна…

Повеќе

Поради штрајк на грчките царински служби утре ќе биде во прекин сообраќајот за секаков вид на преминување на државната граница помеѓу…

Повеќе

Најновите информации се дека во наредните шест месеци треба да заврши изградбата со внатрешното уредување на овој капитален објект,…

Повеќе

Здружението Центар за анализи и истражување „Новус“ од Струмица изработи веб алатка за пријавување повреда на човекови права

Повеќе

Општина Струмица заедно со ЈПКД Комуналец организира акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема во периодот од 17…

Повеќе

Перо Костадинов од СДСМ е нов градоначалник на Валандово. Тој освои 4.050 гласови, додека кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Николче Чурлиновски…

Повеќе

Изразувам благодарност до сите граѓани на нашата општина, до сите политички партии кои учествуваа на изборите, до сите институции кои…

Повеќе

Според Александар Чаботарев, претседател на Општинската избирачка комисија за Струмица по завршувањето на изборниот ден нема поднесено…

Повеќе

Според неофицијалните и нецелосни резулати од ДИК во десетте општини од Југоисточниот регион СДСМ и коалицијата забележаа убедлива…

Повеќе

Голема победа на СДСМ во Струмица и кандидатот за градоначалник, доктор Коста Јаневски. Според податоци од изборниот штаб на оваа партија…

Повеќе

Кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Коста Јаневски и носителот на листата на советници од истоимената партија, Марјан…

Повеќе

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев гласаше на избирачкото место 1730 во Струмица заедно со сопругата Зорица. Тој очекува фер и демократски…

Повеќе

Во десетте општини од Југоисточниот регион на државата во единствениот избирачки список има запишано вкупно 149.769 избирачи кои своето…

Повеќе

Од 13 март годинава православниот храм „Свети петнаесет тивериополски свештеномаченици“ е новиот Ерусалим за православните верници…

Повеќе

Завршно обраќање на доктор Коста Јаневски,кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ

Повеќе

Фејсбук групата „Богдански бркулеже без бркаљка“ синоќа организираше дуел меѓу кандидатите за градоначалници на Богданци-Блаже Шапов…

Повеќе

Тројцата насилно ги отвориле катанците од влезните врати од каде влегле во магацините при што одзеле кабли за електрична енергија,…

Повеќе

Во овој предизборен период секојдневно бевме меѓу вас. Ви благодариме на големата поддршка која ни ја давате. И големиот митинг во…

Повеќе

„Во пресрет на Денот на востанието и Денот на борецот, ние денешните борци за живот во Македонија за сите, од тука, од слободарска…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK