AMD Strela
River Soft

 

Правила за користење

Го живееме животот, но понекогаш умот ни е на друго место.Брзаме да стигнеме на работа. Кога ќе стигнеме, правиме листа на работи што…

Повеќе

За некои работи во животот потребен е ентузијазам, верба и пред сè желба. Наместо да седите дома и да не сакате да правите ништо, искористете…

Повеќе

Сите ние имаме неколку навики кои ги правиме секојдневно, а не сме свесни дека тие ни влијаат на сонот. Еве неколку совети како да…

Повеќе

Иако постојано го користиме мозокот, сепак не секогаш правиме доволно за да го одржиме во добра форма. Еве 10 алатки со кои можете…

Повеќе

Повеќето од луѓето се невработени заради својото избор. Со тоа тие го имаат целиот ден на располагање за да ги завршат предвидените…

Повеќе

Секој човек пред себе си поставува предизвици. Но, неочекуваните предизвици се тие кои не прават посилни, па затоа не треба да ги избегнуваме.За…

Повеќе

Струмичани уште еднаш потврдија дека се мајстори за забави и знаат да уживаат во нив. Така беше и синоќа на градското корзо, каде во…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK