AMD Strela
River Soft

 

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...
Објавено на: 19 Oct 2014

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските фолк пејачки кои блеснаа на финалната вечер на Фолк фест Валандово во своите креации но не доволно да ги освојат симпатиите кај гласачите. Првите три награди заминаа кај нивните колеги. Нино Величковски, Мишко Крстевски и Благоја Груевски си поделија 40 илјади евра а честа на припадничките на понежниот пол ја спаси Ирена Спасовски која доби три илјади евра за сценски настап....

Еве како изгледаа фолк пејачките на финалната вечер на Фолк Фест Валандово....

а

ф

е

ф

к

е

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK