AMD Strela
River Soft

 

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне
Објавено на: 01 May 2015

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети буквално немаше игла каде да падне, а во рестораните до брегот на наполнетото до врв Дојранско Езеро се бараше место повеќе и за него се чекаше и по неколку часови. За некои угостителски објекти времето како да застанало во деведесеттите години, па не се потрудиле ниту да ги зголемат капацитети со поставување дополнителни маси, ниту пак да ангажираат дополнителна работна сила. Еден угостител рече:„Место имаме, ама немаме келнери. Никој не сака да работи за празник!“ Затоа на многу места имаше тепачка да се освои слободна маса, а победуваше тој што имаше врски со малубројните келнери.

И на крај и за нашата еколошка свест. Лименки од пиво и друг отпад го „красеа“ крајбрежието, како доказ дека се славеше празникот на трудот. 

wdqwdqw

12e12

 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK