AMD Strela
River Soft

 

Со феноменален настап Трајче Ѓоргиев се пласираше во финалето на „Ѕвездичките на Пинк’’

Со феноменален настап Трајче Ѓоргиев се пласираше во финалето на „Ѕвездичките на Пинк’’
Објавено на: 30 May 2015

Струмичанецот Трајче Георгиев уште еднаш го воодушеви жирото на „Ѕвездичките на Пинк“ со својот талент и со 5 гласови се пласираше меѓу најдобрите 20 и го продолжи натпреварувањето во Пинкови ѕвездички.

Тој ја интерпретираше песната од Џеси Џеј „Nobody's Perfect“ и за тоа доби одлични коментари.

Слушнете ја интерпретацијата на Трајче. 


Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK