AMD Strela
River Soft

 

Возач удрил во седумнаесет годишна девојка и побегнал

Возач удрил во седумнаесет годишна девојка и побегнал
Објавено на: 28 Nov 2017

На 27.11.2017 година околу 19.30 часот на крстосницата од ул. „Климент Охридски“ со ул. „Братство Единство“ во Струмица се случила сообраќајна незгода во која патничко возило непозната марка и регистарска ознака, управувано од непознато лице, удрило во пешакот Џ.Т. (17) од с.Градошорци, по што го напуштило местото на настанот. Џ.Т. се здобила со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош била задржана на лекување во Медицинскиот центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица. 

Извор: Билтен на МВР

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK