fbpx

Tags : 129 нови

129 нови случаи на ковид-19, шест починати

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45-Куманово 7-Дебар 1-Штип 25-Прилеп 4-Тетово 9-Струга 5-Битола 6-Охрид 3-Кавадарци 1-Гостивар 9-Кочани 3-Демир Хисар 1-Делчево 1-Свети Николе 3-Кичево 6 Починати се 6 лица, пет пациенти од Скопје и еден од Струга. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 109 […]