AMD Strela
River Soft

 

Студентските трудови од СКЕОР преточени во бизнис модели

Студентските трудови од СКЕОР преточени во бизнис модели

Со развивање бизнис модели од студентски трудови заврши шестата студентска конференција за енергетска ефикасност и одржлив развој (СКЕОР 2018)

Меѓународен кошаркарски турнир за ветерани под покровителство на општина Струмица

Меѓународен кошаркарски турнир за ветерани под покровителство…

Во спортската сала на средното општинско училиште „Димитар Влахов“, денеска почна меѓународниот турнир во кошарка за ветерани

Загина возач од Еднокуќево

Загина возач од Еднокуќево

На влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.(37) од село Еднокуќево, струмичко излетало…

Промовирана монографијата „15 години Инженерски прстен“

Промовирана монографијата „15 години Инженерски прстен“

Со промоција на монографијата,во Македонската академија на науките и уметностите, се одбележаа 15 години од првото доделување на Инженерскиот прстен, кој…

Општина Струмица со препораки до граѓаните за заштита од загадувањето на воздухот

Општина Струмица со препораки до граѓаните за заштита од…

Поради енормно високата загаденост која траеше два последователни денови во општината градоначалникот на општина Струмица, ги објавува следните ПРЕПОРАКИ…

Со развивање бизнис модели од студентски трудови заврши шестата студентска конференција за енергетска ефикасност и одржлив развој (СКЕОР…

Повеќе

Во спортската сала на средното општинско училиште „Димитар Влахов“, денеска почна меѓународниот турнир во кошарка за ветерани

Повеќе

На влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.(37) од село Еднокуќево,…

Повеќе

Со промоција на монографијата,во Македонската академија на науките и уметностите, се одбележаа 15 години од првото доделување на Инженерскиот…

Повеќе

Поради енормно високата загаденост која траеше два последователни денови во општината градоначалникот на општина Струмица, ги објавува…

Повеќе

Повеќе од 90 студенти со свои научни трудови учествуваат на шестата Студентска Конференција за енергетска ефикасност и одржлив развој…

Повеќе

На меѓународниот ден на лицата со попречености и официјално беше ставено во функција специјалното патничко возило, донација од Владата…

Повеќе

Триесет деца со попреченост од повеќе градови на Македонија попладнево чекореа по модна писта заедно со нивните придружници-познати…

Повеќе

Со декрет на Папата Фрањо Католичката црка во Македонија доби статус на Епархија, а досегашниот поглавар д-р Киро Стојанов е именуван…

Повеќе

Ќе го имплементираме проектот „Струмица грижлив град“ чија цел е помош на луѓе кои што се немоќни и се во поодмината возраст и имаат…

Повеќе

Околу 400.000 граѓани во Македонија се соочуваат со очната болест катаракта или имаат одредена форма на дијабетес, беше истакнато на…

Повеќе

Ова е пораката која младите на ООЦК Струмица во рамките на своите традиционални активности и со својот партнер МВР-СВР ја пренесе на…

Повеќе

Во помошна просторија (остава-шупа), пронајдена е марихуана спакувана во 18 полиетиленски кеси со маса од околку 185 килограми, сопшти…

Повеќе

Капаци за сливници за канализација се украдени викендов на повеќе локации во градот, соопштија од ЈПКД „Комуналец“

Повеќе

В четврток, 29.11.2018 година со почеток во 12,00 часот, Советот на општина Василево ќе ја одржи 15-та седница.

Повеќе

Можат ли земјоделството и рударството да коегзистираат е дебата која во изминатите две години се распламти

Повеќе

Во наредните три години секој наш граѓанин да има пристап до интернет со брзина од најмалку 30 мегабајти во секунда брз широко појасен…

Повеќе

Пред голем број верници одлуката на Светиот синод за наречение на новоизбраниот Епископ Полјански Јаков, ја прочита поглаварот Стефан,…

Повеќе

Денес во 17 часот ќе се одржи Наречение на новоизбраниот Епископ Полјански г. Јаков во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски…

Повеќе

Претставата ќе се одигра во голема сала при НУЦК „Антон Панов“ в недела во 12 часот, а цената на билетот е од 100 денари

Повеќе
Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK