fbpx

Tags : 24 Мај

Градоначалникот Костадинов им ги додели наградите и признанијата на просветни

-Неизмерно сум среќен и многу горд што една моја иницијатива, од пред повеќе од три години, стана убаво дело, и полека но сигурно се претвора во традиција.Синоќа во НУЦК „Антон Панов“ во рамките на Свечената академија по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители – Свети Кирил и Методиј, го имав задоволството да им […]