fbpx

Tags : Каланоски

Каланоски трето летно засилување на Беласица

Екипата на Беласица е на прагот да го претстави своето најново засилување за предизвиците во следната сезона.  Струмичката фудбалска гордост го договори своето трето летно засилување. Охриѓанецот Антонио Каланоски е најново засилување за повратникот во македонската фудбалска елита.  Офанзивниот фудбалер е трет нов играч во редовите на Беласица во овој трансфер период, откако досега во […]