fbpx

Tags : Казина

Утврдени условите за работа на казината, денеска ќе се одлучува

Владата на вчерашната седница ги донесе протоколите за отворање и работа на приредувачите на игри на среќа во автомат-клубовите и во казината. Ова вчера го најави министерот за здравство Венко Филипче при што истакнува дека нивната работа во услови на пандемија, согласно протоколите, ќе бидат според строги правила. До крајот на неделава се очекува да […]