fbpx

Tags : ПЦР

Од петок целосно се отвораат граничните премини, нема да требаат

Врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата денеска донесе одлука од петок, 26 јуни 2020 година, целосно да бидат отворани сите гранични премини за непречено движење на патници и возила без приложување на PCR тестови, и без упатување до домашна изолација или спроведување во задолжителен државен карантин, соопшти премиерот Оливер Спасовски. „Владата […]