fbpx

Денес се очекува облачно и потопло време, температура до 31 степен

 Денес се очекува облачно и потопло време, температура до 31 степен

Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло, со услови за појава на краткотраен дожд во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Максималните температури ќе се движат од 21 до 31 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и потопло со дневна температура до 29 степени.

Утре ќе преовладува претежно облачно време, а од понеделник и во следните денови стабилно, сончево и потопло.

Share via
Copy link