fbpx

Полициски билтен:закана со метален предмет, жена вознемирувана од поранешен сопруг

На 30.05.2023 во Полициската станица Струмица, С.Б.(74) од Струмица пријавил дека на 29.05.2023 на ул.„Братство и Единство“ во Струмица,  С.К. од Струмица му се заканувал со метален предмет. Се работи на расчистување на случајот.

На 30.05.2023 во 11.20 часот  во Полициската станица Струмица, 55-годишна жена пријавила дека подолг временски период била вознемирувана од нејзиниот поранешен сопруг Н.Б. од Струмица. Се работи на расчистување на случајот.

Share via
Copy link