fbpx

Tags : Полициски билтен

Полициски билтен: опожарени викенд куќа и помошен објект во Радовиш,

На 20.07.2021 во 20.00 часот во Полициската станица Радовиш, Б.К.(36) од Радовиш пријавил дека настанал пожар во викенд куќа, сопственост на В.Б. лоцирана во близина на река Сушица, атар на Радовиш, во кој делумно изгореле викенд куќата и помошен објект. По интервенција на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршила […]

Полициски билтен: физички напади во Василево, Градско Балдовци и Струмица

На 19.07.2021 во 21.15 часот во Полициската станица Струмица, С.С.(22) од село Василево, струмичко, пријавила дека околу 20.45 часот во село Василево била физички нападната од Б.С. од село Баница. Се преземаат мерки за  расчистување на случајот.  На 19.07.2021 во 23.15 часот во Полициската станица Струмица, Т.И.(53) од село Градско Балдовци, струмичко, пријавил дека во […]

Полициски билтен: Пронајдена мртва старица во Дојран, физички напади во

На 14.07.2021 во 18.00 часот во СВР Струмица, С.С.(51) од Гевгелија пријавила дека во семејна куќа во село Сретеново, дојранско, била пронајдена почината нејзината мајка К.Р.(83). Лекар од Итна медицинска помош Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гевгелија. По наредба од Јавен обвинител […]

Полициски билтен:физички напад во Радовиш, казни за брзо возење

На 08.07.2021 година во 18.10 часот во Полициска станица Радовиш, Д.Е. (42) од Радовиш пријавил дека околу 17.55 часот на улица „Самоилова“, пред угостителски објект „Гоне“ во Радовиш, бил физички нападнат од С.К. од село Дедино, радовишко. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Секторот за внатрешни работи Струмица во текот на вчерашниот ден (08.07.2021), […]

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Банско, казни за

На 07.07.2021 година во 22.30 часот во Полициска станица Струмица, А.М. (46) од Струмица пријавил дека околу 21.30 часот на улица „Јанко Цветинов“ во Струмица бил физички нападнат од А.С., Р.М. и С.М., сите од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 07.07.2021 година во 23.40 часот во Полициска станица Струмица, Ш.А. (35) […]

Полициски билтен:Физички напад во радовишко, 6 лица се движеле за

На 02.06.2021 во 11.00 часот во Полициската станица Радовиш, С.Б.(45) од село Раклиш, радовишко, пријавил дека од нивниот дом се оддалечила неговата сопруга Х.Б.(30). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. На 02.06.2021 година во 23.00 часот во Полициска станица Радовиш И.Д. (42) од село Коџалија, радовишко, пријавил дека околу 17.00 часот на место викано […]

Полициски билтен:физички напад врз жена во Радовиш

Вчера во 18:00 часот во Полициската станица Радовиш, С.К.(60) од Радовиш пријавила дека околу 17:40 часот во Радовиш била физички нападната од Б.К. и Р.К., двајцата од Радовиш. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.  

Полициски билтен:физички напад во Моноспитово, пронајдена марихуана во Гевгелија

На 06.05.2021 во 00.20 часот во Полициското одделение Ново село, К.Г.(42) од село Мокрино, струмичко, пријавил дека на 05.05.2021 околу 20.30 часот во угостителски објект во село Моноспитово, струмичко, бил физички нападнат од Ж.Н. и уште едно лице. Се преземаат мерки за  расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за […]

Полициски билтен: физички напад во Радовиш,казни за неносење маска

Вчера во 15:50 часот во Полициска станица Радовиш В.К.(63) од Радовиш пријавил дека околу 15:15 часот на плоштадот во градот  бил физички нападнат од К.Ч. од Радовиш. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (28.04/29.04.2021), по однос на задолжително носење заштита на лицето, […]

Полициски билтен:Физички напад во Струмица, 75 лица не носеле заштитни

На 14.04.2021 во 15:30 часот во Полициската станица Струмица, С.С.(68) од Струмица пријавил дека околу 12:00 часот на улица „Младинска“ во Струмица бил физички нападнат од С.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (14.04/15.04.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на […]