fbpx

Tags : Полициски билтен

Полициски билтен:кај валандовчанец пронајдена марихуана, пожар на стадионот во Пиперово

На 26.09.2023 во 11.45 часот во Валандово, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Валандово го лишиле од слобода В.З.(48) од Валандово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, воздушна пушка, два детектора за метал и семки од растението канабис. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното […]

Полициски билтен:откриени крадци од Дојран, уапсен пироман од Али Коч

На 19.09.2023 во 00:30 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија ги лишиле од слобода Р.Б.(27) од село Николиќ, општина Дојран и С.С.(31) од Нов Дојран. При претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе предмети кои потекнуваат од тешки кражби и кражби извршени во туристички капацитети и викенд куќи на подрачјето на […]

Полициски билтен:кај струмичанец пронајдена марихуана, кај друг предмети од извршена

На 06.09.2023 во 19.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.А.(39) од Струмица. При преглед на патничко возило „рено“ со струмички регистерски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена марихуана., соопштија денеска од СВР Струмица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. На […]

Полициски билтен: Кај радовишанец пронајдена марихуана, друг потешко повреден по

На 27.08.2023 во 21:30 часот во Радовиш, од полициски службеници е лишен од слобода В.С.(18) од Радовиш, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. На 27.08.2023 околу 17:45 часот било пријавено дека на автопатот Неготино-Велес, во близина на археолошки локалитет „Стоби“, Д.И. (20) […]

Полициски билтен:140 казни за брзо возење, приведени крадец и лице

На 02.08.2023 во периодот од 08.00 до 18.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената, соопштија денеска од СВР Струмица. Притоа, биле констатирани 140 прекршувања на брзината, од кои 52 на подрачје на Струмица, 36 на подрачје на Радовиш, 32 на подрачје на Валандово и 20 на подрачје на Гевгелија. Од нив, 74 […]

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Радовиш, ограбен жител

 На 31.07.2023 во 03.40 часот во Полициската станица Валандово, Т.В.(31) од село Василево, струмичко, пријавил дека во Валандово, две лица со закана со остар предмет му одзеле пари и мобилен телефон. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 30.07.2023 во 14.20 часот во Полициската станица Струмица, А.К.(31) од Струмица пријавил дека околу 14.15 часот во Струмица бил физички […]

Полициски билтен:физички напади во Богданци и Дојран, струмичанец спречувал полицаец

На 29.07.2023 во 09.35 часот В.Т.(69) од Богданци пријавил дека околу 03.30 часот во Богданци бил физички нападнат од П.Г. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 29.07.2023 во 02.30 часот во Струмица од полициски службеници бил лишен од слобода З.Х.(38) од Струмица поради спречување на полициски службеник во вршење на службени дејствија. По […]

Полициски билтен:приведени повеќе лица во Струмица,контроли на мотоциклистите

На 12.07.2023 во 14.20 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода А.А.(44) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана.При претресот, А.А. со лицата Ѓ.А. и М.А. агресивно се однесувале кон полициски службеници при вршење службени дејствија. А.А. бил задржан во Полициската станица Струмица, за настанот […]

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Радовиш

На 15.06.2023 во 14:20 часот во Полициската станица Радовиш, З.Т.(41) од село Дукатино, струмичко, пријавил дека околу 12.20 часот во Радовиш бил физички нападнат од Р.Р.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 16.06.2023 во 03.30 часот во Полициската станица Струмица, М.Т.(32) од Струмица пријавила дека околу 01.00 часот во Струмица била физички нападната […]

Полициски билтен:Уапсен жител на Баница,повреден мотоциклист, пронајдена експлозивна направа

Денеска (14.06.2023) во 00.30 часот во село Баница, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Т.М.(37) од село Баница. Тој се сомничи дека околу полноќ физички нападнал едно лице од Струмица и му одзел личен предмет. Т.М. при лишувањето се однесувал агресивно кон полициските службеници. Одземеното било пронајдено. Т.М. […]