fbpx

Tags : 01.08.2020

138 нови случаи на ковид-19, седум починати

Во последните 24 часа се направени 1621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 47– Куманово 17– Дебар 10– Штип 16– Прилеп 2– Тетово 2– Велес 5– Битола 5– Охрид 2– Кавадарци 1– Гостивар 10– Крива Паланка 1– Кочани 5– Пробиштип 1– Демир Хисар 1– Македонски Брод 6– Виница 2– […]