fbpx

Tags : 27 јули

128 нови случаи на ковид-19, шест починати

Во последните 24 часа се направени 1025 тестирања, а регистрирани се 128 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 52-Куманово 6-Штип 29-Прилеп 2-Тетово 6-Битола 2-Кавадарци 10-Гостивар 13-Кочани 1-Пробиштип 1-Македонски Брод 3-Виница 2-Свети Николе 1 Починати се 6 лица, четири пациенти од Скопје, еден пациент од Кичево и еден од Струга. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира […]