fbpx

Tags : девизи

РЕКОРДНА ЗАПЛЕНА НА ДЕВИЗИ И ЗЛАТО ВО ВРЕДНОСТ ОД ЕДЕН

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа вчера на ГП Богородица при контрола на автобус открија и запленија ‪262.750‬ долари, ‪155.760‬ евра и 12 килограми злато и златен накит со проценета вредност од околу ‪600.000‬ евра, соопштија денеска од Царинската управа. Заради постоење сомнеж, автобусот со турски регистарски ознаки управуван од македонски државјанин, кој се […]