fbpx

Tags : Фитнес

Од петок се отвараат фитнес центрите и теретаните, а кафулињата

Од петок се отвараат фитнес центрите и теретаните, а кафулињата и рестораните ќе можат да служат гости и во внатрешноста на објектите. На денешната владина седница донесена е одлука со која од 26 јуни  угостителските објекти можат да работат и во внатрешноста на објектите. Со владината одлука се дозволува в петок со работа да почнат […]