fbpx

Tags : кризи

Филипче: Додека се боревме со три кризи ги решававме и

Носителот на листата во изборна единица 4 вчера вечер присуствуваше на отворање на нов изборен штаб во Прилеп. Пред неколку стотини присутни во победничка атмосфера, Филипче потсети на работата на Владата и кризите со кои се соочуваше државата изминатите години. „СДСМ имаше тешки седум години владеење во исклучителен кризен период во светот и регионот. Ниедна […]