fbpx

Tags : поевтини бензини

Бензините поевтини за денар и половина, дизелот за половина денар

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука цените на бензините од полноќ да се намалат за денар и половина, а дизелот за половина денар. Со новите цени малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 60 денари за литар, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 62 денари за литар. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното […]