fbpx

Tags : пронајдена дрога

Претрес во струмичко Старо Балдовци, пронајдена дрога

Денеска околу 07:00 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Б.А.(21) од Штип, со живеалиште во село Старо Балдовци, општина Босилово. При претрес во неговото живеалиште, извршено со судска наредба, во дворот и внатре во куќата биле пронајдени и одземени  марихуана, стебла од растението канабис и други предмети. Известен е  Јавен обвинител […]