fbpx

Tags : силен ветер

Фото: Силниот ветер урна покрив во Василево, откорнати дрвја и

Ветрот, кој во струмичко дува со брзина од над 80 километри на час, досега урна лимена покривна конструкција во Василево и оштетен е дрвен столб за пренос на струја, а на неколку улици во Струмица се откорнати дрвја и се искинати електрични кабли. Според информациите од командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев, пожарникарите досега интервнирале […]