fbpx

Tags : син

Полициски билтен:повредени двајца работници, се заканувал со остар предмет,гром удрил

На 02.07.2024 во СВР Струмица било пријавено дека околу 10.00 часот на ул. „Климент Охридски“ во Струмица двајца вработени во комунално претпријатие се здобиле со повреди при извршување на работни задачи, по што биле пренесени во здравствена установа за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица. На 02.07.2024 во 15.40 часот […]