fbpx

Tags : сообраќајка Струмица

Во сообраќајка во Струмица почина 17 годишник, сопатник на мотоцикл

Синоќа во 23:50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“ со струмички регистарски ознаки, управуван од 17 годишник од село Градашорци, струмичко и патничко возило „бмв“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Д.(25) од село Босилово, струмичко. Од здобиените повреди, на местото на […]

Петмина повредени во директен судир на два автомобили кај крстосницата

Пет лица се повредени во директен судир на два автомобили во сообраќајната несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново село, во близина на крстосницата кон село Сачево. Според портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска повредените се пренесени во струмичката болница, а увидот на местото на несреќата се уште трае. Заради сообраќајката […]