fbpx

Tags : вето Бугарија

Обраќање до нацијата на премиерот Заев по ветото од Бугарија

„Почитуван македонски народе, Почитувани граѓани од сите заедници во Северна Македонија, На сите ни е јасно, дека до овој момент Европската Унија не постигна согласност за прифаќање на преговарачката рамка за нашата земја. Оваа неодговорна грешка е горчлива вест за целата наша нација. На овој ден, се слуша големото разочарување кај сите нас во една […]