fbpx

Tags : Владо Милев

Владо Милев спортист на Струмица за 2023 година

На синоќешнот избор за спортист на годината на Струмица за 2023 година беа доделени награди во десет категории, како и други признанија за заслужни спортисти, а во трите главни категории, за најдобри беа избрани: Владо Милев од ОК „Струмица 47&72“, за спортист на годината, ОК „Струмица 47&72“ за најдобрата екипа и Кире Ричлиев од ОК […]

Владо Милев спортист на Струмица за 2022 година

Под покровителство на Градоначалникот и Советот на општина Струмица, а во организација на Општинскиот Сојуз на училишни спортови, синоќа во хотелот „Сириус“ по јубилеен 60-ти пат беа избрани и прогласени најдобрите и најуспешните спортски екипи, тренери и спортисти во општина Струмица за 2022 година. Покрај спортистите на „Изборот на спортист на годината“ присуствуваа и награди […]

Градоначалникот Јаневски се сретна со новиот претседател на Џио Струмица,

Нашата Струмица е спортски град, а особено сме горди на богатата историја во одбојка во машка и во женска конкуренција, објави на фејсбук градоначалникот Коста Јаневски. Денеска со посебно задоволство имав средба со членовите на Одбојкарскиот клуб Џио Струмица, неколкукратен шампион на Македонија и се надевам дека титулата и оваа натпреварувачка година ќе остане во […]

Владо Милев се врати во Џио Струмица

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Владо Милев потпиша договор со матичниот клуб Џио Струмица и по тринаесетгодишна интернационална кариера повторно ќе игра во нашиот домашен шампионат, објави Одбојкарската федерација на Македонија на својата официјална страница. Покрај тоа што ќе биде големо играчко засилување за најуспешниот тим во последната деценија кај нас, Милев ќе ја извршува и функцијата […]