fbpx

Градоначалникот Јаневски се сретна со новиот претседател на Џио Струмица, Владо Милев

 Градоначалникот Јаневски се сретна со новиот претседател на Џио Струмица, Владо Милев

Нашата Струмица е спортски град, а особено сме горди на богатата историја во одбојка во машка и во женска конкуренција, објави на фејсбук градоначалникот Коста Јаневски.

Денеска со посебно задоволство имав средба со членовите на Одбојкарскиот клуб Џио Струмица, неколкукратен шампион на Македонија и се надевам дека титулата и оваа натпреварувачка година ќе остане во Струмица.

Му честитав на репрезентативецот Владо Милев на изборот за нов претседател на клубот и му посакав да продолжи по успешниот пат кој го има струмичката одбојка, а општина Струмица секогаш ќе ги поддржува, напиша Јаневски.

Share via
Copy link