fbpx

Tags : одбојкари

Градоначалникот Костадинов ги прими шампионите-одбојкарите на Струмица 47&72

-Одбојката веќе долги години е спорт број еден во Струмица, а нашиот град цврсто го држи одбојкарскиот пиедестал во државата. Се разбира, најзаслужни за тоа се одбојкарите, тренерите и раководството на О.К. Струмица 47&72, клуб кој се закити со шампионски титули во сите возрасни категории, објави градоначалникот Костадин Костадинов. -Денес го имав задоволството да извршам […]

Одбојкарите на Струмица се закитија со 11 шампионска титула

Одбојарите на актуеелниот шапион, Струмица, вечерва во Штип се закитија со 11 шампионска титула. Во разигрувањето за шампионската титула, во четвртиот натпревар, славеа со 3:1 против УГД Штип, по сетови 15:25, 21:25, 25:21, а четвртио им припадна на струмичани, кои уште еднаш, по 11 пат покажаа и докажаа дека се шампиони.

Време е за злато, македонските одбојкари ќе играат со Хрватска

Трите порази во финалните натпревари во периодот од 2015 до 2017, како и неуспехот на завршниот турнир во Скопје пред три години, создаваат притисок дека е крајно време златото да блесне на градите на македонските одбојкари. Ако се суди според квалитетот, црвено-жолтите се фаворити во пресрет на последните четири натпревари од Европската сребрена лига 2021. […]

Градоначалникот Јаневски се сретна со новиот претседател на Џио Струмица,

Нашата Струмица е спортски град, а особено сме горди на богатата историја во одбојка во машка и во женска конкуренција, објави на фејсбук градоначалникот Коста Јаневски. Денеска со посебно задоволство имав средба со членовите на Одбојкарскиот клуб Џио Струмица, неколкукратен шампион на Македонија и се надевам дека титулата и оваа натпреварувачка година ќе остане во […]

Честитка од градоначалникот Јаневски до македонските одбојкари

Градоначалникот на Струмица им го честиташе големиот успех на најдобрите македонски одбојкари-пласманот на Европското првенство. -Честитки за македонската одбојкарска репрезентација за пласманот на Европското првенство. Браво момци! Вечерва на сите ни ги исполнивте срцата со радост, а ние струмичани сме уште порадосни бидејќи најголем дел од репрезентацијата ја сочинуваат одбојкари од Струмица. Покажавте и докажавте […]